banner

Raksti

Statistika par mājdzīvniekiem Eiropā

21.08.2018

Pēc ikgadējās Eiropas Zooindustrijas Federācijas (Federation europeenne de l’industrie des aliments pour animaux familiers) datiem, mājdzīvniekiem ir ļoti svarīga vieta cilvēka dzīvē. Vispopulārākie paliek kaķi – to populācija ES valstīs aptver 74,4 miljonus dzīvnieku, Eiropā kopumā – 102,7 miljonus. Arī suņu popularitāte ir augsta: 66,4 miljoni ES valstīs un 84,9 miljoni visā Eiropā. Starp Baltijas valstīm, vismazākā mājdzīvnieku populācija ir Igaunijā – 200 000, bet Lietuvā tā ir vislielākā -  700 000. Saskaņā ar  FEDIAF datiem, mājdzīvnieku populācija Latvijā ir 260 000 dzīvnieku.   Mājdzīvnieku populācijas pieaugums ir labas ziņas mājdzīvnieku kopšanas biznesam, nodrošinot ievērojamu apgrozījumu 36,5 miljardu eiro apjomā. Tikai mājdzīvnieku barības joma Eiropas valstīs nodrošināja apgrozījumu 20,5 miljardu eiro vērtībā.

«Mājdzīvnieku populācijas pieaugums tiek apliecināts ar lielu tiešās un netiešās nodarbinātības skaitu. Mājdzīvnieku barības joma nodrošina aptuveni  100 000 darba vietas šajā jomā, un mēs novērtējam vēl 900 000 darba vietas atbilstošos dzīvnieku kopšanas sektoros. Tur ietilpst barības piegādātāji, aptuveni 200 000 veterinārārsti Eiropā, 60 000 specializētu veikalu dzīvniekiem,  mājdzīvnieku aksesuāru industrija, tirdzniecības izstādes, prese, audzētāji, dzīvnieku aizsardzības organizācijas un transports», - stāsta Mehthilda Eksnere-Herforta (Mechthild Exner-Herforth),  FEDIAF prezidente.

FEDIAF apvieno nacionālās suņu un kaķu gatavās barības ražotāju asociācijas ES valstīs, Bosnijā un Hercogovīnā, Norvēģijā, Serbijā, Šveicē un Krievijā, prezentējot 650 barības ražošanas rūpnīcas. FEDIAF galvenie mērķi ir ES likumdošanas ievērošana mazo mājdzīvnieku (suņu un kaķu) barošanas jomā, un ieguldījums sabalansētas un augstvērtīgas mājdzīvnieku barības ražošanā. Kā arī pastāvīga kaķu un suņu dietoloģijas zinātnes pilnveidošana.

Ar pilnu FEDIAF statistiku par 2017. gadu var iepazīties šeit.  


Atpakaļ