banner

Raksti

Jaunais hendlers – bērna vaļasprieks vai nākamā profesija?

29.11.2018

Aizvien biežāk suņu izstādēs var redzēt mazus, bet nopietnus bērnus uzvalkos, kas ved pie pavadas suņus. Tie ir jaunie hendleri – suņu pavadoņi izstāžu gaitās.

Lasīt vairāk

Seminārs par basendži šķirnes attīstību ASV un pasaulē ar J. Curby

04.10.2018

Nebijis priekš tik maza reģiona pasākums norisinājās 30. septembrī. Semināru organizēja Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF)biedrs Nacionālais Čau-Čau un primitīvo šķirņu suņu klubs, un basendži audzētāja A.Sosnovika. Dalība seminārā bija bezmaksas, tas ilga no plkst. 14.00 līdz pat 17.30 un dalījās divās daļās. Protams, tas bija plaši apmeklēts.

Lasīt vairāk

Velsas korgiji: kardigans un pembroks

03.08.2018

Tik līdzīgas un tomēr – ļoti atšķirīgas šķirnes, Velsas korgiji ceļas no Lielbritānijas. Gan kardigani, gan pembroki kādreiz bija īsti darba rūķi, iecienīti lauku sētās. Tomēr laikiem mainoties, mazie aitu suņi pārkvalificējās par kompanjoniem un lieliski jūtas arī pilsētās.

Lasīt vairāk

Cēlais suņa-pavadoņa darbs

25.04.2018

Par godu 25. aprīlim – starptautiskajai suņu-pavadoņu dienai, pievērsīsim uzmanību cilvēkiem, kuri palīdz mūsu sabiedrībai. Un četrkājainajiem draugiem, kuri kļūst par nenovērtējamiem palīgiem un draugiem tām ģimenēm, kuras skārusi nelaime. Suņi-pavadoņi tagad nav nekāds brīnums,  taču tikt pie šāda asistenta joprojām nav tik viegli.

Lasīt vairāk

Visvecākie Baltijas kaķi

23.03.2018

Portāls par dzīvniekiem Baltic Zoo ir apkopojis kārtējā konkursa rezultātus. Šoreiz tas bija veltīts visvecākajiem Baltijas valstu kaķiem. Vēlreiz apsveicam uzvarētājus un piedāvājam jūsu uzmanībai trīs kaķus-ilgdzīvotājus!  

Lasīt vairāk

Pazudušie...

30.01.2018

Diemžēl, gan pasaulē, gan Latvijā aizvien biežāk pazūd cilvēki. Iemesli tam var būt visdažādākie. Taču, nereti noklīst, apmaldās vecāka gadu gājuma cilvēki un mazi bērni. Tie, kuriem visvairāk vajadzīga palīdzība.

Lasīt vairāk

Baltijas veterānu TOP-5

22.01.2018

Baltijas valstīs dzīvo daudz skaistu, koptu un mīlētu suņu. Vairāki no tiem ir kādreiz bijuši arī slaveni savas šķirnes, sporta veida, vai medību varoņi. Laiks, protams, nestāv uz vietas, un kādreiz jauni  dzīvnieki, tagad  ir novecojuši.

Lasīt vairāk

Suņa tēls dažādu kultūru izpratnē

15.01.2018

Suns ir viens no populārākajiem un pazīstamākajiem dzīvniekiem pasaulē. Praktiski katrs cilvēks ir redzējis šo zvēru. Tas ir izplatīts pasaku, mītu un leģendu varonis. Ļoti interesanti izpētīt, kā  senči kādreiz izturējās pret mūsu labākajiem četrkājainajiem draugiem, un kāpēc uztvēra suni tieši tā.

Lasīt vairāk

Suņa pēdas debesīs

08.01.2018

Lūkojoties debesīs vakaros un naktīs, mēs zinām – arī tur, pavisam tālu no mums, mitinās suņi. Un ne visi spēj iztēloties, cik daudz patiesībā zvaigznāju un zvaigžņu ir saistītas ar mūsu četrkājainajiem mīluļiem.

Lasīt vairāk

2018 – suņa gads!

27.12.2017

Nākamais gads būs īpašs tieši suņu saimniekiem. Jo tas ir mūsu labāko draugu gads, kas atnesīs jaunas pārmaiņas. Suns ir ģimenisks, tas mīl kārtību un mieru. Tāpēc arī 2018. gads sola būt ģimenisks, saimniecisks. Galvenais – čakli strādāt un arī atpūsties. Būt samērīgam visā.

Lasīt vairāk

Svētku uguņošana un suņa labsajūta

22.12.2017

Ziemassvētki un Jaunais gads ir tie svētki, kad neviens netaupa līdzekļus pirotehnikas iegādei. Jau tagad vakaros uz ielām var redzēt, bet galvenais – dzirdēt uguņošanu. Mums, cilvēkiem, tas ir prieks un jautrība. Bet mūsu četrkājainajiem – liels stress un bailes.  

Lasīt vairāk

Dzīvnieks kā dāvana?

19.12.2017

Ir klāt Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas laiks. Tas ir prieka, piepildītu sapņu un dāvanu laiks. Un, protams, savos nolūkos to izmanto masu mēdiji, parādot televīzijā, žurnālos, internetā skaistas reklāmas ar skaistiem  cilvēkiem, kuri kā dāvanu saņem dzīvnieku. 

Lasīt vairāk

Suņi – trifeļu meklētāji

02.11.2017

Ir zināms, ka ārzemju restorānos un augstākā sabiedrībā augsti vērtētās sēnes – trifeles, meklē ar cūku vai suņu palīdzību. Šo specifisko darbu prot veikt arī Latvijā dzīvojošie četrkājainie. Mēs pastāstīsim jums par Velsas springerspanieliem, kuri labprāt dodas pazemju sēņu medībās ar savu saimnieci Diānu Meieri.

Lasīt vairāk

Melnais kaķis

27.10.2017

27. oktobrī pasaulē svin kādus svētkus, kas šķiet interesanti arī mums. Proti, -  melnā kaķa dienu. 

Lasīt vairāk

Skunksu par mājdzīvnieku?

18.10.2017

Aizvien biežāk par mīļiem ģimenes draugiem kļūst šķietami, īsti meža dzīvnieki, turklāt ar pretrunīgu reputāciju. Piemēram, pēdējā laikā ASV un arī dažās Eiropas valstīs kļuva populāri skunksi.

Lasīt vairāk

Cirka aktrises Katerinas Mironovas meistarklase Rīgā

13.10.2017

Oktobra sākumā Rīgā norisinājās talantīgās mākslinieces Katjas Mironovas (Igaunija) aizraujoša meistarklase. Viņa brauc pie mums jau ceturto reizi, savukārt Royal Canin Dino Arena seminārs notiek jau trešo reizi. 

Lasīt vairāk

“Amber Baltic” - amerikāņu Stafordšīras terjeri ar teicamu raksturu

15.09.2017

Audzētava "AMBER BALTIC"

Audzētavas īpašnieks - Svetlana Laizāne, Gulbene (Latvija)

Lasīt vairāk

Sirsnīgi sunisks sveiciens Suņu dienā!

26.08.2017

Katru gadu šos svētkus aktīvi svin ASV suņu mīļotāji, kā arī citviet pasaulē. Sveicējiem piebiedrojamies arī mēs, un novēlam prieku par kopā pavadīto laiku un abpusēju mīlestību!

Lasīt vairāk

Baltijas valstu nacionālo suņu šķirņu trijotne

25.08.2017

Arī mūsu reģions var lepoties ar savām suņu šķirnēm. Visi šie četrkājainie ir lieliski mednieki, ideāli piemēroti vietējam klimatam un medību īpatnībām. Kā arī, šie suņi ir skaisti, un apveltīti ar jauku raksturu, kas padara tos arī par patīkamiem kompanjoniem.

Lasīt vairāk

Kaķa krāsa un raksturs

08.08.2017

Cilvēku stereotipiem dažreiz nav robežu. Vairāki no tiem joprojām saistās ar dzīvnieku pasauli. Iespējams dēļ tā, ka daudz kas nav izpētīts un zinātniski pierādīts. Izplatīti stereotipi ir par kaķiem.

Lasīt vairāk

Pasaules kulta suņu izstādes

28.07.2017

Suņu izstāde Vestminsterā  (Westminster Dog Show)

Lasīt vairāk

Kaķis vai kaķene?

24.07.2017

Katram savs. Tas attiecas arī uz dzīvnieka izvēli. Piemēram, ja runa ir par to, kam dot priekšroku – runcim vai kaķu meitenei? Ir tie, kuriem labāk patīk runču nosvērtais, dažreiz slinkais dzīvesveids, un tie, kam tīk kaķenes saimnieciskums, aktivitāte un vēlme kontrolēt visu apkārt.

Lasīt vairāk

Parforsa medības bildēs

11.07.2017

Neskatoties uz to, ka Anglijā šis medību veids, kādreiz pielīdzināts nacionālajam sportam, šodien ir aizliegts, kādreiz bija ārkārtīgi populārs starp aristokrātiem.

Lasīt vairāk

Izstādei būsim gatavi! II daļa.

06.07.2017

Šķiet, katrs, kurš iegādājas šķirnes suni, aizdomājas par izstāžu apmeklēšanas iespējām un noteikti sapņo iegūt ja ne čempiona titulu, tad lielu kausu. Steidzos pabrīdināt: ceļš līdz panākumiem nebūs viegls!

Lasīt vairāk

Mīti un patiesība par kaķiem

03.07.2017

Kaķis ir viens no skaistākajiem un noslēpumainākajiem dzīvniekiem uz planētas. Tas ir graciozs, lepns un neatkarīgs dzīvnieks. Šķiet, ka visai pasaulei ir jāgrozās ap viņa personību.

Lasīt vairāk

Izstādei būsim gatavi!

08.05.2017

Šķiet, katrs, kurš iegādājas šķirnes suni, aizdomājas par izstāžu apmeklēšanas iespējām un noteikti sapņo iegūt ja ne čempiona titulu, tad lielu kausu. Steidzos pabrīdināt: ceļš līdz panākumiem nebūs viegls!

Lasīt vairāk

Odrijas Hepbernas šarms un elegance

08.05.2017

Katrs no mums sapņoja vai vēl sapņo atrast “savu” šķirni. Pirms pāris gadiem Elizabete Vītola satika šādu suni – sprogaino retrīveru. Šis suns kļuva par saimnieces labāko draugu, pavadoni garajās pastaigās un aizraujošos ceļojumos. Turklāt, Odrija ir patiesa šova zvaigzne! Īstens universālis!  

Lasīt vairāk