banner

Austrālijas aitu suns

20.07.2016

ĪSS IESKATS VĒSTURĒ: Neskatoties uz to, ka ir vairākas teorijas par to, kā radies Austrālijas aitu suns, šķirne, kādu to pazīstam šodien, neapšaubāmi veidojusies Amerikas Savienotajās Valstīs. Austrālijas aitu suns savu nosaukumu ieguva pateicoties basku aitkopjiem, kuri 1800.gados ieceļoja no Austrālijas. Līdz ar Vesterna stila jāšanas uzplaukumu pēc Otrā Pasaules kara nepārtraukti auga arī Austrālijas aitu suņu popularitāte. Šķirne kļuva zināma plašai sabiedrībai pateicoties rodeo sacensībām, zirgu izstādēm, filmām un televīzijas šoviem. Viņu iedzimtā universalitāte un viegli apmācāmā personība padarīja suņus neaizstājamus amerikāņu fermās un rančo. Amerikāņu lopkopji turpināja attīstīt šķirni, saglabājot viņu universalitāti, smalko inteliģenci, spēcīgos ganīšanas instinktus un acīs krītošo izskatu, kas jau sākotnēji tika apbrīnots. Lai gan katram indivīdam ir unikāla krāsa un pazīmes, visi Austrālijas aitu suņi uzrāda nepārspējamu pieķeršanos savām ģimenēm. Viņu daudzās rakstura īpašības garantē Austrālijas aitu suņa nepārtraukto popularitāti.

KOPĒJAIS IESPAIDS: Austrālijas aitu suns ir harmoniski veidots, mazliet garāks par augstumu skaustā, vidēja lieluma un kaulu uzbūves, ar krāsojumu, kas piešķir suņiem daudzveidību un individualitāti. Viņš ir vērīgs un kustīgs, lokans un veikls, spēcīgs un muskuļots, tomēr nav smagnējs.

UZVEDĪBA/TEMPERAMENTS: Austrālijas aitu suns ir inteliģents darba suns ar spēcīgiem ganīšanas un sargāšanas instinktiem. Viņš ir lojāls kompanjons, kuram piemīt izturība strādāt augu dienu. Neskatoties pat uz līdzsvarotu raksturu, viņš ir labdabīgs, reti - ķildīgs. Sākotnēji iepazīstoties, suns varētu būt mazliet atturīgs.

FCI standarts Nr. 342​


Atpakaļ