banner

Bernes ganusuns

05.08.2016

ĪSS VĒSTURISKS PĀRSKATS: Bernes ganusuns ir fermu suns ar senu izcelsmi, kurš tika izmantots kā sargsuns un iejūga suns, kā arī kā liellopu dzinējs Alpu priekškalnes reģionos un vidienes apgabalos ap Berni. Sākotnēji tas tika nosaukts par "Dirbačleru" Dirbahas ciemata, kurš atrodas netālu no Rigisbergas Bernes Kanonā, kroga vārdā, kur šie trīskrāsainie, garspalvainie fermu suņi bija īpaši daudz sastopami. Daži šīs šķirnes pārstāvji jau bija izrādīti izstādēs 1902., 1904. un 1907.gadā, un 1907.gadā daži Burgdorfas reģiona suņu audzētāji nolēma veicināt šīs šķirnes selekciju, dibinot "Šveices dirbačleru klubu", nosakot šķirnes raksturīgākās pazīmes. Burgdorfas suņu izstādē 1910.gadā daudzi šā reģiona fermeri atveda savus Dirbačleras suņus, lai tos demonstrētu, kopumā tika eksponēti jau 107 šīs šķirnes pārstāvji.

Kopš tās dienas suns, kurš tika pārdēvēts par Bernes ganusuni, sekojot citu Šveices suņu šķirņu nosaukumu piemēram, ļoti ātri kļuva populārs Šveicē un Vācijas pierobežas apgabalos. Šodien, pateicoties savai trīskrāsainajai spalvai un lieliskajai pielāgošanās spējai, Bernes ganusuns ir populārs visā pasaulē un tiek augsti vērtēts kā labs ģimenes mīlulis.

KOPĒJAIS IESPAIDS: Garspalvains, trīskrāsains, spēcīgs un veikls, skaustā augstāks par vidējo augumu darba suns ar spēcīgām kājām; harmoniski un labi veidots.

UZVEDĪBA UN RAKSTURS: Pašpārliecināts, uzmanīgs, modrs, bezbailīgs ikdienas situācijās; labsirdīgs un uzticīgs saimniekam un ģimenes locekļiem, pašpārliecināts un mierīgs pret svešiniekiem; vidēji aktīvs, paklausīgs.

FCI šķirnes standarti Nr.45​


Atpakaļ