banner

Bokseris

05.08.2016

ĪSS VĒSTURISKS PĀRSKATS: Par tiešu boksera priekšteci uzskatāms mazais jeb Brabantas bullenbeisers. Ar tā laika bullenbeiseru audzēšanu nodarbojās galvenokārt mednieki, kuri tos izmantoja medībās. Bullenbeisera uzdevums bija dzinējsuņu izdzītos meža zvērus saķert un noturēt, līdz atnāca mednieks un zvēru piebeidza. Šī uzdevuma veikšanai bija nepieciešams suns ar pēc iespējas platākiem žokļiem un platu zobu novietojumu, lai tas varētu kārtīgi iekosties medījumā un to noturēt. Katrs bullenbeisers, kuram piemita šādas īpašības, vislabāk derēja sava uzdevuma veikšanai un tika izmantots tālākai vairošanai, kas agrākos laikos pamatojās tikai uz lietderību un atbilstību pielietošanas mērķim. Šīs vaislas atlases rezultātā radās platpurnaini suņi ar uzrautu degungalu.

KOPĒJAIS IESPAIDS: Bokseris ir vidēja auguma, gludspalvains, drukns suns ar īsu kvadrātveida ķermeni un spēcīgiem kauliem. Muskulatūra ir sausa, spēcīgi attīstīta un reljefi izcelta. Kustības enerģiskas, spēka un cēluma pilnas. Bokseris nedrīkst izskatīties nedz lempīgs vai smagnējs, nedz nīkulīgs vai viegls.

UZVEDĪBA UN RAKSTURS: Bokserim jābūt bezbailīgam, pašpārliecinātam, mierīgam un nosvērtam. Raksturam ir vislielākā nozīme un tam jāpievērš īpaša uzmanība. Boksera pieķeršanās un uzticība savam saimniekam un visai mājai, viņa modrība un neiebiedējamā aizstāvja drosme ir pazīstama no senatnes. Viņš ir miermīlīgs ģimenē, bet neuzticīgs pret svešiniekiem, jautrs un draudzīgs rotaļās, bet bezbailīgs nopietnās situācijās. Bokseris ir viegli apmācāms, pateicoties gatavībai pakļauties, sparam un drosmei, iedzimtajam vērīgumam un ožas spējām. Ar viņam raksturīgo pieticību un tīrīgumu bokseris ir patīkams ģimenes loceklis un vienlaicīgi arī labs sargs, pavadonis un darba suns. Boksera raksturs ir uzticams, bez viltības vai ļaunprātības pat lielā vecumā.

FCI šķirnes standarts Nr.144​


Atpakaļ