banner

Buldogs

05.08.2016

ĪSS VĒSTURISKS RAKSTUROJUMS: Pirmo reizi buldogs šādā veidā tika klasificēts 1630.gadā, kaut arī jau iepriekš tika minēti līdzīga tipa ķēdes suņi, kuri pēc šodienas vērtējuma uzskatāmi kā cīņas tipa suņi. Sākotnēji izmantoti vēršu cīņām, buldogi ir gājuši cauri arī suņu cīņām, bet kopš 1935. gada, kļūdami daudz zemāki un ar īsāku purnu, pārveidojās tādos suņos, kādus tos zinām šodien. Izstādes ringā buldogs izgāja 1860.gadā un kopš tā laika ir ļoti būtiski mainījies. Apbrīnojami neglīts suns ar atbaidošu izteiksmi, kurš patiesībā ir mīlošas dabas attieksmē pret ģimenes locekļiem un draugiem.Viena no vecākajām vietējām šķirnēm, zināms arī kā Lielbritānijas nacionālais suns, kurš saistās ar britu noteiktību un leģendāro Džonu Bulu(John Bull).

KOPĒJAIS IESPAIDS: Īsspalvains , pietiekami spēcīgi veidots, drīzāk zems, plats, spēcīgs un kompakts. Galva diezgan liela salīdzinājumā ar kopējām proporcijām, taču ne tik pārmērīga, lai izjauktu kopējo simetriju un suns izskatītos deformēts vai arī galva traucētu kustības spējām. Sejas daļa salīdzinoši īsa, purns plats, nedaudz uzrauts, tomēr ne pārmērīgi. Suņi, kuriem ir elpošanas problēmas, īpaši nevēlami. Ķermenis salīdzinoši īss, pietiekami drukns, ar spēcīgām, labi muskuļotām kājām, bet bez aptaukošanās pazīmēm. Pakaļkājas garas un spēcīgas. Kuces nav tik spēcīgas vai labi veidotas kā suņi.

UZVEDĪBA UN TEMPERAMENTS: Rada pārliecināta, spēcīga un aktīva dzīvnieka iespaidu. Modrs, drošsirdīgs, uzticīgs, vīrišķīgs, draudīgs no izskata, bet patiesībā ļoti miermīlīgas dabas.

FCI- standarts N° 149


Atpakaļ