banner

Hofavarts

06.08.2016

IZCELSMES VĒSTURE: Hofavarts ir ļoti sena vācu darba suņu šķirne.Vārds radies no viduslaiku augšvācu valodas (senvācu valodas forma) Hova = Hof (pagalms, ferma) un wart = Wachter (=sargs, vaktieris). Kopš 1922.gada šķirni atjaunoja pateicoties tipā līdzīgiem suņiem, kuri tika atrasti fermeru mājās (un bija tipā līdzīgi). Turklāt, šķirnes audzēšanas agrīnajā posmā tika pieļauti krustojumi ar vācu aitu suņiem, ņufaundlendiešiem, Leonbergeriem un citām šķirnēm. Pateicoties stingrai iegūtā vaislas materiāla (stingriem mērījumiem un) atlasei, izdevās atjaunot oriģinālo darba suņa tipu.

Hofavarta izcelsmes valstī ļoti liela nozīme tiek pievērsta hofavarta šķirnes veselībai. Īpaši samazināts ar displāziju skarto suņu skaits, pateicoties gadu desmitiem veiktajai no displāzijas tīru suņu atlasei . Ir sagaidāms, ka arī visi pārējie hofavartu klubi sekos šim piemēram

KOPĒJAIS IESPAIDS: Hofavarts ir spēcīgs, vidēja lieluma, nedaudz pastiepts, garspalvains darba suns. Labi izteikta dzimumu atšķirība, īpaši galvas veidojumā un ķermeņa uzbūvē.

UZVEDĪBA / TEMPERAMENTS: Atzīstams darba suns ar universālu pielietojamību . Jauks un līdzsvarots raksturs. Piemīt instinkts aizsargāt, pašapziņa un noturība stresa situācijās; mēreni temperamentīgs; apveltīts ar ļoti labu ožu. Viņa labi sabalansētās ķermeņa proporcijas un īpašā uzticība savai ģimenei padara hofavartu par lielisku kompanjonu, sargu, pēddzini un glābēju.

FCI standarts № 190


Atpakaļ