banner

Lielais Šveices ganu suns

06.08.2016

ĪSS VĒSTURISKS PĀRSKATS: 1908.gadā Langetālē Šveices kinoloģiskās biedrības (Šveices kennelkluba) SKG dibināšanas 25 gadadienas jubilejas izstādē, profesora Alberta Haima (Albert Heim), liela Šveices kalnu suņu šķirņu atbalstītāja vērtējumam nodeva divus īsspalvainos Bernes ganu suņus. Viņš suņos saskatīja senas, izzūdošas, lielo kalnu suņu šķirnes jeb miesnieku suņu pārstāvjus, kuru priekšteči agrāk bija plaši izplatīti Eiropā un tos audzēja kā sargsuņus, vilcējsuņus vai lopu dzinējus. 1909.gadā SKG tos atzina par atsevišķu šķirni un iereģistrēja Šveices ciltsgrāmatas 12.sējumā. 1912.gadā nodibināja "Lielo Šveices ganu suņu" klubu, lai veicinatu šķirnes attīstību. Pirmo standartu FCI publicēja ne agrāk kā 1939.gada 5.februārī. Mūsdienās šos suņus audzē arī citās Eiropas valstīs un, pateicoties to mierīgajam, nosvērtajam raksturam, sevišķi augstu vērtē kā ģimenes suņus

KOPĒJAIS IESPAIDS: Trīskrāsains suns, spēcīgiem, masīviem kauliem. Muskuļots. Neskatoties uz augumu un svaru, viņš ir dinamisks un kustīgs. Skaidri izteiktas dzimumu atsķirības.

UZVEDĪBA UN RAKSTURS: Pašpārliecināts, modrs, vērīgs un bezbailīgs ikdienas situācijās. Labsirdīgs un uzticīgs pret pazīstamiem. Pašapzinīgs pret svešiniekiem. Raksturs līdzsvarots.

FCI standarts Nr.58


Atpakaļ