banner

Maljorkas buldogs (Maljorkas mastifs, Ka de Bo)

06.08.2016

ĪSS VĒSTURISKS PĀRSKATS: Jau senos laikos, pateicos kuģniecībai starp austrumiem un rietumiem, Vidusjūras rajonā tautu vidū notika kultūras un zinātnes apmaiņa. Lai gan šīm savstarpējām attiecībām bija vairāk tirdzniecisks raksturs, tas deva iespēju arī mājdzīvnieku apmaiņai. To starpā bija sargsuņi un darba suņi, kuri bija nepieciešami ostās un piejūras ciemos, lai tos aizsargātu no pirātiem un zagļiem, kuri ieradās no jūras puses. Starp šiem pārsvarā lielajiem, spēcīgajiem, izturīgajiem suņiem ar lielām galvām un spēcīgiem zobiem īpaši izcēlās viena veida pārstāvji. Tas bija Ibērijas pussalas mastifs no Spānijas, kuru izmantoja dažādos apvidos kā medību vai cīņas suni ar vēršiem vai citiem suņiem. Šīs šķirnes suņi pavadīja karali Džeikopu Pirmo (Jacob 1) karagājienos un ieradās Baleāru salās ap 1230.gadu. 17.gadsimtā Utrehtas līguma rezultātā Minorka un citi reģioni nonāca Britu pārvaldījumā. Briti ieveda Baleāru salās savus cīņas un sargsuņu pārstāvjus un tos sakrustoja ar vietējiem Ibērijas pussalas mastifiem, kuri arī bija sastopami Baleāru salās.

18.gadsimta sākumā bija ļoti populāras cīņas starp suņiem un vēršiem (vēršu košana) un briti, kuri apdzīvoja salu, meklēja šķirni, kura būtu piemērota šādām cīņām. Šie apstākļi arī izskaidro nosaukumu „Ca de Bou”, Buldogs. 1923.gada Spāņu ciltsgrāmata apstiprināja šīs šķirnes pastāvēšanu.

Pirmais oficiālais ieraksts tika veikts 1928.gadā un 1929.gadā šī šķirne pirmo reiz tika demonstrēta suņu izstādē Barselonā.

KOPĒJAIS IESPAIDS: Tipiska molosu šķirne ar nedaudz pagarinātu formātu, stipra un spēcīga, vidēja auguma. Dzimumu atšķirība redzama galvas veidojumā, kuras apjoms ir izteikti lielāks suņiem nekā kucēm.

UZVEDĪBA UN RAKSTURS: Pēc dabas kluss, dažās situācijās var būt drosmīgs un bezbailīgs. Labi sadzīvo ar cilvēkiem, uzticīgs un pieķeras saimniekam. Nepārspējams sargsuns un darba suns. Mierīgos apstākļos uzticams un pašpārliecināts. Uzbudinātā stāvoklī raksturīgs caururbjošs skatiens.

FCI standarts Nr.249


Atpakaļ