banner

Mastifs

06.08.2016

ĪSS VĒSTURISKS PĀRSKATS: Mastifs, kaut gan ne tieši tāds, kādu mēs pazīstam mūsdienās, zināms simtiem gadu un tam ir bijusi nozīmīga loma vēsturē jau ilgi pirms Aginkūras (Agincour) kaujas 15.gadsimta sākumā. Pat tad Mastifs bija pazīstams pateicoties savai drosmei un sargāšanas instinktiem. Ir minēts rakstiskos avotos, ka, romāņiem iebrūkot Britānijā, tur viņi ieraudzīja mastifveidīgus suņus, kuri atstāja tik lielu iespaidu uz iekarotājiem, ka daži suņi tika aizvesti uz Romu,lai piedalītos arēnu cīņās. Normāņiem ierodoties Britānijā mastifveidīgais tips bija tik izplatīts, ka franču vārds „dogue” tika lietots arī angļu valodā.

Pēc Otrā Pasaules kara šķirne Britānijā gandrīz izzuda. Šķirnes atjaunošanai tika ievesti vaislas suņi un kopš tā laika šķirne piedzīvojusi attīstību gan skaitliskā, gan kvalitātes ziņā. Apvienojot grandiozitāti un labsirdīgo raksturu, mastifs ir sevišķi liels suns gan augstumā, gan pēc apjoma, ar platu un iespaidīgu ķermeni, varens, ar lieliem, spēcīgiem kauliem.

KOPĒJAIS IESPAIDS: Skatoties no jebkuras vietas, galva kopumā izskatās kvadrātveida. Galvai vēlams platums, purma garuma attiecība pret visu galvas garumu sastāda 2 : 3.

Ķermenis plats, dziļš, garš, spēcīgi veidots, kājas plati viena no otras novietotas. Muskuļi skaidri izteikti.

Vēlams liels augums, bet tikai apvienojumā ar kvalitāti un, ja suns ir absolūti veselīgs. Augstums un masa ir svarīga, ja tie ir proporcionāli. Liels, spēcīgs, labi veidots ķermenis.

UZVEDĪBA UN RAKSTURS: Cēluma un drosmes apvienojums. Mierīgs, sirsnīgs pret saimniekiem, bet var aizsargāt. Parasti vienaldzīgs pret svešiniekiem; biklums nav pieņemams.

FCI standarts Nr.264


Atpakaļ