banner

Veterinārija

Akupunktūra – efektīva fizioterapijas metode

06.12.2016

Arī Latvijā tiek sekmīgi izmantots tāds alternatīvās medicīnas veids kā akupunktūra. Tā ir iedarbīga, kad jātiek galā ar balsta un kustību aparāta problēmām, locītavu un muguras sāpēm.

Veterinārārste Sintija Pakalne stāsta, ka pēdējo gadu laikā akupunktūras jeb adatu terapijas metode ir kļuvusi diezgan populāra. Četrkājaino pacientu skaits pieaug. Biežāk nekā citi nāk takši, mopši, franču buldogi.

Lai veiksmīgi izmantotu akupunktūru, vispirms ir jānosaka dzīvnieka tips. Ķīniešiem tie ir 5: uguns, metāls, koks, ūdens un zeme. Katram tipam ir nosliece saslimt ar noteiktām kaitēm. Piemēram, „Ūdens” tipa dzīvnieki biežāk slimo ar kaulu, mugurkaula, pakaļējo ekstremitāšu slimībām. ”Kokam” vājā vieta ir aknas, žultspūslis, saistaudi. „Ugunim” - sirds problēmas, „Zemei” –kuņģis, „Metālam” biežākās ir plaušu un ādas slimības.

Kad noteikts tips, sameklē visjūtīgāko punktu un iedur adatas noteiktās vietās. Dzīvniekiem parasti dur astē. Akupunktūra der visiem dzīvniekiem, taču dažus punktus nedrīkst aktivizēt grūtniecības laikā.

Procedūru skaitu nosaka individuāli.

Akupunktūra nav brīnumlīdzeklis, ir gadījumi, kad tā nepalīdz, piemēram, ja ir nopietnas izmaiņas mugurkaulā un audzēji smagā stadijā.

Anna Čeiča-Sultane

Foto: Iolanta Beinaroviča


Atpakaļ